Büyük gözetim sistemlerinde çalışırken sadece özel bir kişiyi arşivde bulmak yeterli olmuyor, ama Bu kişinin rotası çeşitli görüntü alanlarına sahip kameralar arasında izlenebilir. Macroscop takımı çözüm buluşunu açıkladı: yeni ve benzersiz Şüpheli İzleme Modülü
Şüpheli izleme modülü video gözetim sisteminin farklı kameralarına geçerek şüpheliyi izlemeye olanak sağlar.

 

 

   

 

Modüllerin özelliklerine bakmak için slaytlara göz atın:

Video gözetim sistemleriyle çalışan kullanıcılar video arşivlerini ve sıklıkla video indeksleme fonksiyonunu kullanmaya ihtiyaç duyarlar. Geleneksel (özel özellikler olmadan indeksleme kullanmak), bu süreç aşağıdaki gibidir: Bir operatör kamerada görüntülere bakar, şüpheli bir kişi arar, video arşivini gözden geçirir ve olup olmadığını denetler yada başka bir kamerada gözükmez. Normalde bu işlem çok zaman alır.

Peki bu süreç yeni indeksleme teknolojisi kullanıldığında nasıl gerçekleşiyor? Bu çok basit: Kamera, belirli bir kişinin bir video görüntüsünü yakalar, ve operatörde yapabilir bir butona tek tıklama ile bütün kameraların görüş alanındaki bu kişiyi seçebilir. Kolay bir şekilde şüphelinin hareketini izlemek mümkün:  nereden geldi ve ne zaman, nerede ve nasıl hareket etti. Belirli bir gözetleme sistemi ile, indexleme teknolojisi kullanılarak kameraların bakış açıları içindeki benzer özelliklere sahip insanları bulmak mümkün yada belirli bir zaman süreci içinde. Genellikle, sistem benzer özelliklere sahip farklı bir sürü insan bulur ve anlık şekilde bunları sunar. Operatörün sadece izlenmesi gereken şüphelinin resmine tıklaması gerekiyor.Bir dakika içerisinde, bu kişinin tüm hareketlerini izlemek mümkün ve hatta hareketlerinin adım adım videosunu oluşturmak mümkün.