• 1. Video Oynatma
 • 2. Kamera ve Cihaz Desteği
 • 3. NVR
 • 4. Demo Versiyon
 • 5. Kurulum ve Kullanım
 • 6. Sunucu Parametre Seçimi
 • 7. Lisanslama ve Koruma
 • 8. Akıllı Modüller
 • 9. Hepsi
Expand All
|
Collapse All
 • 1. Macroscop mobil platformlar için istemciye sahip mi?
   

  Şu anda,Macroscop aşağıdaki istemcileri içerir:

  Mobil uygulamalar sürekli geliştiriliyor ve uygulanan projeler ile ilgili güncel bilgiler, ilgili kaynaklara açıklamaları sunulmuştur.

 • 2. Macroscop oynatıcı nedir?
   

  Macroscop oynatıcı МСМ-formatında video oynatan bir uygulamadır, Macroscop arşivinden videoları hızlı bir şekilde almak için kullannılır.

 • 3. Mac OS için uygulamar var mı?
   

  Şu anda Mac OS için uygulama yoktur.Bir web-istemci kullanarak Mikroskop ile çalışabilirsin.

 • 4. Macroscop istemcisi video arşivini eş zamanlı olarak görüntüleyebiliyor mu?
   

  Aynı anda arşivi görüntülemek için Macroscop uygulamasında pencerenin üst kenarında, gösterge panelindeki "Arşiv" butonuna tıklayın(F8) ve eşzamanlı arşiv görüntüleme modu açılacak: pencerenin alt kısmında renk-kodu arşiv kanalını bulacaksınız; Sağ alt kısmında görüntüleme tercihleri panelini bulacaksınız,oynatma ayarlarını ve hızını ayarlayabilirsiniz.Belirli bir tarih/zaman'a gidebilirsiniz.Eşzamanlı görüntüleme modu sessizdir.

 • 5. İstemci ekranında siyah ekran aldım, resim yok.Bu ne olabilir?
   

  DirectX devre dışı bırakmayı ve/yada video kartında Н.264 çözmeyi deneyin.

 • 6. Ekranda otomatik olarak kameralar arası rotasyon kurabilir miyim?
   

  Macroscop kamerlar arasında görüntüyü otomatik olarak değiştirebilir, operatör ekranında görüntüler arasında rotasyon yapmaya olanak sağlar.Bu modu ayarlamak için, yapılandırma paneline gidin ve kamera profilleri ve otomatik ağ rotasyon listesi ayarlayın.Bu modu kullanmak için, Macroscop istemci otomatik ağ döndürme modunu seçin(Yapılandırma ayarları ve Macroscop istemcisi kullanım klavuzunda daha ayrıntılı olarak anlatılmaktadır).

 • 7. Online akışı izlemek ya da bir tarayıcı kullanarak arşivlenmiş videoları oynatmak mümkün mü?
   

  Bir tarayıcı kullanarak gerçek zamanlı ya da arşivlenmiş videoları izlemek için, sunucunun yapılandırma ayarlarında "Mobil Cihaz Bağlantısı" bölümünde "Sunucu ayarlarına mobil cihazların bağlantısına izin ver" kutusunun işaretli olduğuna emin olmalısınız.

  Silverlight destekleyen herhangi bir tarayıcı, bu amaç için kullanılabilir.Tüm popüler tarayıcılar Silverlight destekler: Internet Explorer, Mozilla Firefox, Safari, Opera, and Google Chrome.

  İlk bağlantı sırasında, Silverlight platformu yüklemeniz gerekebilir: tarayıcı penceresinde Silverlight yüklemek için herhangi bir öneri göreceksiniz; "Şimdi Yükle" ve "Başlat" butonlarına tıklamanız gerekir.Kurulum tamamlanmasını bekleyin.

  Bir daha bu bilgisayara Silverlight'ı yüklemeniz gerekmez.

 • 1. Listede olmayan kamerlar için nasıl kamera entegrasyonu sipariş verebilirim?
   

  Listede olmayan kameralar için kamera entegrasyonu siparişi vermek için web sitemizden kamera entegrasyonu istek formu indirmelisiniz.

  Formu doldurun ve gönderin: destek@pcc.com.tr

  Biz formu aldığımızda uzmanlarımız ayrıntılar için irtibata geçecektir.

  Lütfen unutmayın video akışı entegrasyonu ile çalışan bir kamere uzaktan erişim gerektirir ve iğer kamera fonksiyonlarının entegrasyonu için kamerayı Macroscop ofisimize göndermelisiniz.

 • 2. Macroscop video kaydediciler ile çalışır mı?
   

  Macroscop video kaydedici modellerinin bir kısmını destekler.Bağlı video kaydediciden video görüntüleme alabilirsiniz. Ayrıca,belirli modellerde ses alabilirsiniz,pan-tilt-zoom kulanarak kameraları yöneteblirsiniz ve video kaydedicide depolanan arşivde arama yapabilirsiniz.

  Desteklenen video kaydediciler listesini sitemizin "Destek/Desteklenen Kameralar" sayfasında,  sayfanın alt kısmındaki "Video Sunucu ve Encoder Modelleri" ve "Video Kaydedici Modeli" tablolarında bulabiilirsiniz.

 • 3. IP kameramın Macroscop Yazılımını Destekleyip Desteklemediğini Nasıl Anlarım?
   

  Desteklenen IP kameralar ve video kaydediciler listesi sitemizin "Destek / Desteklenen Kameralar" sayfasında mevcut.

 • 4. Macroscop analog kameralar ile çalışır mı?
   

  Macroscop aslen IP kameralar için tasarlanmıştır ve onlarla birlikte çalışmak üzere optimize edilmiştir.Ancak, analog kameralar analog kamera desteği hibrit cihazlar kullanarak ona bağlı olabilir(video kaydediciler, video sunucuları, kodlayıcılar) ve yerel ağı kullanarak MJPEG, MPEG-4, yada H.264 formatlarını kullanarak sinyal göndermene olanak sağlar.Bu yaklaşım sistemin bir "pürüzsüz" yükseltme uygulamasına olanak tanır. Örneğin, modern bir IP video gözetim sistemi içinde daha önce analog kameralar kullanılmıştır.

  Desteklenen video kaydediciler listesi video sunucuları sitemizin "Destek/Desteklenen Kameralar " sayfasının alt kısmındaki "Video Sunucu ve Encoder Modelleri" ve "Video Kaydedici Modeli" tablolarında mevcuttur.

 • 1. Benim NVR'a akıllı modüller ekleyebilir miyim?
   

  Standart Macroscop NVR video analitik kulanmak için tasarlanmamıştır.

  Ancak, NVR'lar ST lisansları ile Macroscop sunucularına bağlanabildiğinden beri, akıllı modülleri gerektiren hortum kanallar ST lisansı ile ayrı bir Macroscop sunucusu üzerinden konabilir.ST sürümü ile çalışırken,  sahip tüm akıllı modüller bağlanabilir.

   

 • 2. Macroscop NVR nedir?
   

  Macroscop NVR, cevap alma, depolama, görüntüleme ve IP kameraların video ve ses akışlarının iletilmesi için kullanıma hazır donanım ve yazılım çözümüdür.

  Donanım kameranın özel model numarasına göre tasarlanmıştır.Şu ana kadar bağlanmış kameraların farklı özellikleri olabilir(çözünürlük, kare hızı, kodek, Farklı nesneler için akış sayısı).Bu basamak size özel video kaydedicilere bağlanabilecek kamera sayısını hesaplamada yardımcı olacaktır.Her NVR'ın prformans kartı teknik özellikler içerir.

  Macroscop NVR birleşik bir sistem oluşturmak için ST lisansı ile beraber Macroscop video sunucuları birbirine bağlı olabilir.Aynı zamanda, bütün sunuculara ve NVR sistem kameralara herhangi bir video kaydedici yada Macroscop İstemci ve görüntü kaydedici(gerçek zamanlı video, arşiv gibi) kullanarak bağlanabilirsiniz.

  Özellikler:

  -İki megapiksel ve hareket dedektörü kameralarla veya sürekli kayıt ile H.264 kullanarak saniyede 25 kare;

  -İki megapiksel ve MJPEG kullanarak saniyede 12 kare(4-32 kanal kullanarak ağ video kaydediciler için), MJPEG kullanarak saniyede 6  kare(50-80 kanal  kullanarak NVR için) kameralarda hareket dedektörü yada Macroscop dedektörü kullanarak.

 • 1. Ben demo sürümünü yüklemeye çalıştığım zaman Macroscop bir .NET Framework yükleme hatası bildiriyor.
   

  İşletim sisteminin tüm güncel güncelleştirmelerinin yüklü olduğundan emin olun(tam Service Pack sürümünü de dahil olmak üzere).

 • 2. Demo sürümünü nasıl indirebilirim?
   

  Macroscop demo sürümünü indirmek için bu bağlantıyı takip edin

 • 1. Yapılandırma Paneli kamera bağlamama izin vermiyor. Sorun nedir?
   

  Sorun kuvvetli ihtimallerle aşağıdaki sebeplerden kaynaklanıyordur:

  1.Yapılandırma panelindeki kanal ayarlarlarının aşağıdaki parametreleri yanlış olabilir:

  -Kamera IP adresi, kamera adminin kulanıcı adı ve şifresi, üretici ve kamera modeli, video formatı.Tüm parametrelerin doğru olduğundan emin olun ve tekrar bağlantı kurmayı deneyin.(Eğer admin şifresi yoksa bazı kameraların düzgün bağlanmadığını unutmayın.)

  2.Kameraları test ederken, yapılandırma ayarları Macroscrosp Yaplandırma Ayarları Panelinin başlatıldığı bilgisayardan oluştrulmalı.Bu nedenle bilgisayar ve kamera farklı subnetworks alanında olacaktır, yapılandırma paneli kamera ağa bağlı değil mesajı verecektir.Bu nedenle kamera sunucudan erişilebilir olmalıdır ve yapılandırma paneli ve kamera ayarları kısmında "Sunucu üzerinden bağlan" seçilmelidir, daha sonra bu kamera ile kanal normal olarak çalışacaktır.Bu durumda Kameradan video akışını test etmenizin iki yolu vardır:

  -Sunucu üzerinde doğrudan yapılandırma paneli başlatmak;

  -Macroscop Client başlatmak fakat istediğiniz kamaranın akış sağladığına emin olun;

  -Kameranın video akışı ve bağlantı yöneticisi güvenlik duvarı yada bira ntivirüs yazılımı tarafından sunucu ve kamera arasında engellenir.Bu durumda, güvenlik duvarını ve antivirüs yazılımını devre dışı bırakmalısınız.Daha sonra bağlantıyı tekrar deneyin.

 • 2. Macroscop'u yüklüyorum.Sunucu, Bağımsız ve İstemci sürümleri arasındaki fark nedir?
   

  Macroscop üç parça temel yazılım içerir:

  •  Macroscop Sunucu geniş video göztim ağı,akıllı analizler ver IP kamerların video verileri için sunucu yazılımıdır.Bu veri ve arşiv depolama işlemi sunucu üzerine yüklenir.Macroscop Sunucusu otomatik olarak başlayan bir Windows hizmetidir ve arka planda çalışır.Sunucu sürümü ile birlikte teslim edilir bir USB dongle ve lisans dosyası gerektirir.

   

  • Macroscop İstemcisi geniş alan video gözetim sistemi üzerinde gerçek zamanlı video izlemeye olanak sağlayan ve arşiv, kamera kontrolü, ses ve akıllı modülleri ile çalışan istemci bir yazılımdır.Opertörlere,güvenlik amirlerinin bilgisayarlarına yada izleyicilerin bilgisayarına yüklenir.Macroscop İstemicisi USB koruma dongle veya lisans dosyasını gerektirmez.

   

  • Macroscop Bağımsız bir video gözetim sunucu ve video izleme istemcisi hem de işlevleri gerçekleştiren bir yazılımdır.Yüklü olan bir sunucuya ek olarak veri işleme, video depolama ve gerçek zamanlı video akışı ve görüntülemeye izin verilir.Macroscop Bağımsız bir windows hizmet değildir . Ayrı bir şekilde başlar ve kendi penceresi vardır.Bilgisayar son derece güvenilir olmalı ve sorunsuz çalışmalı.Bağımsız sürümü ile birlikte USB koruma dongle ve lisans dosyası teslim edilir.
 • 3. İşletim Sistemi ayarlarını nasıl ayarlayabilirim?
   

  Bilgisayarınıza Macroscop kurmadan önce yapmanız gereken:

  BIOS'da enerji tasarrufunu devre dışı bırakmalısınız(Intel platformu için, bu SpeedStep veya EIST ).

  Tüm Windows güncelleştirmelerini yükleyin ve sonra otomatik güncelleştirmeyi devre dışı bırakın.

  Sunucu için uygun zaman dilimini seçin daha sonra  bu zaman dilimine karşılık gelen tam zamanı girin.

   

  Işletim sistemi ayarları (Gösterge Tablosu), aşağıdaki ayarları yapın:

  -Enerji Tüketim: Yüksek performans: uyku gibi  seçenekleri devre dışı bırakın, ekran kapama, sabit sürücü kapama, USB veya ağ bağdaştırıcısını kapatın;

  -Kullanıcı Hesapları / Kullanıcı Hesabı Yönetimi Parametreleri: Hiçbir zaman bilgilendirme.

   

  Ayrıca tavsiye edilir:

  -Güvenlik duvarını devre dışı bırakın

  -Antivirüs yazılımını devre dışı bırakın yada http ve rtsp trafiğini taramayı devre dışı bırakın IP kameralardan gelen video akışı da dahil olmak üzere(herhangi bir olayda antivirüs yazılımı önemli ölçüde video gözetim sisteminin performansını düşürür)

  -Ağ bağdaştırıcısı ayarlarında, enerji tasarrufu ve thrashing işlevlerini devre dışı bırakın;

   

  Macroscop video izleme sunucusunda diğer üreticilerin video gözetim sistemlerini kullanmanız tavsiye edilmez çünkü alıcı ve video sinyallerini işlerken bu çatışmalara neden olabilir.

   

 • 4. İstemci oturum açma penceresinde şifremi nasıl hatırlayabilirim?
   

  Eğer Macroscop Bağımsız görüntüleme penceresinde autorun kurmanız gerekiyorsa yada Mascroscop Client bilgisayar açılırken(oturum açmadan) windows kayıt defterine aşağıdaki girdiyi yapmanız gerekir.Örneğin:

   

  1)Görüntüleme penceresi autorun kurmak için Macroscop Bağımsızda doğru kullanıcı ve qwerty77 şifre, autorun kayıt bölümünde HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionRun, aşağıdaki girişi yapın:

  "C:\Program Files\MacroscopStandalone\Macroscop.exe" -server 127.0.0.1 -port 8080 -kullanıcı -şifre qwerty77

   

   

  2)Kullanıcı adı ve qwerty77 şifre ile Macroscop İstemci başlatmak için, IP adresi 192.168.1.1 autorun kayıt bölümünde HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionRun, aşağıdaki girdiyi ekleyin:

  "C:\Program Files\MacroscopClient\MacroscopClient.exe" -server 192.168.1.1 port 8080 -kullanıcı -şifre qwerty77

 • 5. Arşive kıyasla uzak istemciden akış transferini sınırlandırabilir miyim?
   

  Evet, bu mümkün.Macroscop bir kameradan bağımsız iki akışı kabul edebilir.Ana akış arşive kaydedilir ve (varsayılan olarak) istemcide tam ekran olarak gösterilir.Alternatif akış(varsayılan olarak) istemcinin yazılımında çoklu ekran modunda gösterilecektir ve hareket dedektörü yazılımıyla kullanılabilir.Ek olarak, Macroscop İstemci iş istasyonu ayarlarında akış tercihlerini ayarlayabilirsiniz:

   

  • Auto: çoklu ekran modu, alternatif akış için ayarlanmıştır, tam ekran modu ana akım için ayarlanmıştır;
  • Main: Her zaman sadece ana akış gönderilir ve gösterilir.
  • Alternatif: Her zaman sadece alternatif akış gönderilir ve gösterilir(Kamera şartı ve yapılandırma penceresi bu ayarda gösterilir).

  Bu nedenle, uzak istemci için akışı sınırlamak amacıyla, şunları yapmanız gerekir:

  • Nesne için en uygun olan görüntü parametreleri ile çift akış kamera kullanımı;
  • İki akışı almak için (Kamera Ayarları bölümünde) yapılandırma ayarını etkinleştirin;
  • Uzak istemci iş istasyonunda Macroscop İstemci geçerli iş istasyonu ayarlarında video akışı görüntü ayarlarında "Alternatif" modunu seçin(ya da "Auto" üzerinde bırakın).
 • 6. Uygulama kullanarak yapının diyagramını çizme zorunda mıyım ya da basitçe dosyaları indirebilir miyim?Eğer mümkünse hangi biçimde olması gerekiyor?
   

  Bir yapı diyagramı dahihi grafik editörü kullanılarak çizilmiş olabilir ya da jpg, bmp, veya png formatında resimler sisteme yüklenebilir.

 • 7. Bilgisayar başladığında uygulamanın otomatik olarak izleme penceresinin açılmasını nasıl ayarlarım?
   

  Bilgisayarın önyükleme sırasında Macroscop Bağımsız yada Macroscop İstemcide otomatik izleme penceresi kurmanız gerekiyorsa(oturum açmadan), windows kayıt defterine aşağıdaki girişi yapmak gerekiyor. Örneğin:

   

  1)Macroscop Bağımsızda doğru kullanıcı operatör ve qwerty77 şifryle autorun izleme penceresi kurmak için autorun kayıt bölümünde, HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionRun, aşağıdaki girişi yapın:

  "C:\Program Files\MacroscopStandalone\Macroscop.exe" -server 127.0.0.1 -port 8080 -kullanıcı operatör -şifreqwerty77

   

  2)Macroscop İstemcisini doğru kullanıcı adı ve qwerty77 şifre ile başlatmak için server 192.168.1.1 IP adresi ile sunucuya, autorun kayıt bölümünde, HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionRun,  aşağıdaki girişi yapın:

  "C:\Program Files\MacroscopClient\MacroscopClient.exe" -server 192.168.1.1 port 8080 -kullanıcı operatör -şifre qwerty77

 • 8. Macroscop yazılımını nasıl güncelleyebilirim?
   

  Macroscop yazılım güncellemesi için,  http://macroscop.net/support/ adresinden son sürüm kurulum paketini indirin ve geçerli sürümün üzerine yeni Macroscop yazılımı yükleyin.

  Macroscop Sunucu veya Macroscop Bağımsız güncelleştirme için:

  1)  Ayrı bir klasöre yükleme paketi  arşivini ayıklayın.

  2)  Yönetici olarak MacroscopInstaller.exe çalıştırın.

  3) Yeni yükleme penceresinde, istediğiniz kategori Macroscop Sunucu(Bağımsız) seçin.

  4) Yazılım yükleme talimatlarını izleyin.

  5) Yükleme sırasında, bilgisayarınızda zaten yüklü olan Macroscop yazılımı hakkında bir uyarı açılır ve güncel sürümünü kaldırmak için teklif sunulur: Tamam ' ı tıklatın ve önceki sürümü kaldırmak için adım-adım talimatları izleyin -- tüm yapılandırma ayarları kaydedilecek.

  6) Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra, Macroscop Sunucu otomatik olarak başlatılır.

  Eğer 1.10 yada daha üst sürümüne sahipseniz, Macroscop Client yazılımı, bireysel iş istasyonlarında güncelleştirilmesi gerekmez, çünkü  yeni sürüme sunucuya bağlandığında otomatik olarak güncellenir.

  Eğer 1.9 yada daha eski sürümüne sahipseniz, Macroscop İstemci yazılımını bireysel iş istasyonlarında güncelleştirmeniz gerekecek.Bunu yapmak için:

  1)  Ayrı bir klasöre yükleme paketi  arşivini ayıklayın.

  2)  Yönetici olarak MacroscopInstaller.exe çalıştırın.

  3) Yeni yükleme penceresinde, istediğiniz kategori Macroscop İstemci seçin.

  4) Yazılım yükleme talimatlarını izleyin.

  5) Yükleme sırasında, bilgisayarınızda zaten yüklü olan Macroscop yazılımı hakkında bir uyarı açılır ve güncel sürümünü kaldırmak için teklif sunulur: Tamam ' ı tıklatın ve önceki sürümü kaldırmak için adım-adım talimatları izleyin.

   

 • 1. Bilgisayar yapılandırmasında doğru sunucuyu yada istemciyi nasıl seçerim?
   

  Bir sunucu veya Macroscop uzaktan bir iş istasyonu için donanım platformu seçmek için hesap makinesi kullanmanız gerekir.

 • 1. Lisansı kaybettim(Yazılım yükleme diski) ama hala USB dongle var. Ne yapmalıyım?
   

  Usb dongle'daki  8-basamaklı numarayı okumanız gerekir(dongle'daki beyaz sayılar örneğin 2D9145F0) ve satış departmanı ile iletişime geçmelisiniz yada teknik destek almalısınız.Dongle için lisans dosyası göndereceğiz.

  Web sitemizin Destek/Yazılım Kurulum Paketleri sayfasından güncelleştirme paketini indirebilirsiniz.

 • 2. İstemci bilgisayar için lisansa ihtiyacım var mı?
   

  İstemci bilgisayarlar için lisans gerekmez.Lisans (bir koruma anahtarı veya bir lisans dosyası) sunucuda yüklü olacak, kameraların video arşiv depoları ve video akışı için.Lisans dosyası belirleyeceksiniz: lisans türü, kanal sayısı ve modül sayısı.

  İstemci iş istasyonun aynı anda bağlanabileceği sistem lisans türüne bağlıdır (ML,LS,ST)..Macroscop NVR için istemci iş istasyonun aynı anda bağlanabileceği sistem sınırsız sayıdadır.

 • 3. Macroscop yazılımını açtığımda bir uyarı alıyorum "Anahtar yüklü değil ya da lisans dosyası eksik.".Ne yapmalıyım?
   

  Macroscop Sunucu'nun çalışması için yüklü bir lisans gereklidir.Lisans türüne bağlı olarak, ya USB dongle yada bir lisans dosyası içerir ya da anahtar yazılım koruması.

  Eğer USB dongle kullanıyorsanız, kilit kendisidir ve Macrosoft yazılım paketinde lisans dosyası vardır ve lisans satın alma sağlanır.Dongle'nin kenarındaki numara ile lisans dosyasındaki numara aynı olmalıdır.Sunucu üzerinde lisans yüklemek için:

  USB Dongle'ı sunucuya takın.

  Macroscop Yapılandırmayı açın başlama ekranında, "Diğer Eylemler" açın ve "Sunucu üzerinde lisans yükleyin." seçeneğini seçin.

  Sistemin oturum açma penceresinde, kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin(varsayılan şifre "root") yanı sıra IP adresi ve sunucu port olarak.Yapılandırma penceresi sunucuda açıksa, IP adresini 127.0.0.1 belirtebilirsiniz(8080 varsayılan olarak kullanılır).

  Pop-up kurulum penceresinde,"Genel Bakış" ı seçin.

  Tıklayın "Yükleyin."

  Eğer lisansı kurduktan sonra mesaj uzağa gitmediyse, USB dongle kontrol etmelisiniz ve USB bağlantı noktalarının güç tasarruf modunda olmadığından emin olun.

   

  USB portları için enerji tasarrufu modunu kapatmak amacıyla:

  Windows enerji ayarlarını açın: Denetim Masası / Tüm Denetim Masası Öğeleri / Enerji Ayarları.

  "Yüksek Performans" ı seçin ve "Plan Ayarları" bağlantısını tıklayın.

  "USB Parametreleri" bölümüne gidin.Geçici USB portu parametlerini devre dışı bırakmak için "Yasak" seçin.

  Tıklayın "Yükleyin."

  Yazılım anahtarı kullanırken Macroscop kişisel anahtar ID sağlar.Sunucu üzerinde lisans yüklemek için:

  Macroscop Yapılandırma'yı açın başlangıç penceresinde "Diğer Eylemler" açın ve "Sunucu üzerinde lisans yükleyin."

  Sistemin oturum açma penceresinde, kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin(varsayılan şifre "root") yanı sıra IP adresi ve sunucu port olarak.Yapılandırma penceresi sunucuda açıksa, IP adresini 127.0.0.1 belirtebilirsiniz(8080 varsayılan olarak kullanılır).

  Yeni lisans yükleme penceresinde "Yazılım Anahtarı" seçeneğini seçin.

  "Anahtar Kimliği" kutsuna anahtar kimliğinizi girin ve "Dosya Oluştur" tıklayın.

  Lisans dosyası *.McKeyRequest uzantısı ile oluşturulur.

  Macroscop Yapılandırmayı kapatın.

  Oluşturduğunuz lisans istek dosyasını license@macroscop.com adresine gönderin.Cevap olarak, *. McKey uzantılı bir lisans dosyası alacaksınız.

  Bir lisans dosyası aldıktan sonra ( *. McKey uzantılı) Macroscop Yapılandırma'yı açın ve Yazılım Lisans Yükleme Paneline gidin(yani tekrar 1-4 Adımları).

  "Genel Bakış" butonuna tıklayın ve lisans dosyasını seçin.

  Tıklayın "Yükleyin."

   

 • 1. Tek bir kanala tüm akıllı modülleri yükleyebilir miyim?
   

  Lütfen, aşağıdaki uyumsuz modüller unutmayın:

  1. Takip ve İnsan Sayma
  2. Plaka Tanıma ve yüz Tanıma
  3. Kuyrukta İnsan Sayma ve Takip/İnsan Sayma/Şüpheli Arama
 • 1. Macroscop mobil platformlar için istemciye sahip mi?
   

  Şu anda,Macroscop aşağıdaki istemcileri içerir:

  Mobil uygulamalar sürekli geliştiriliyor ve uygulanan projeler ile ilgili güncel bilgiler, ilgili kaynaklara açıklamaları sunulmuştur.

 • 2. Macroscop oynatıcı nedir?
   

  Macroscop oynatıcı МСМ-formatında video oynatan bir uygulamadır, Macroscop arşivinden videoları hızlı bir şekilde almak için kullannılır.

 • 3. Listede olmayan kamerlar için nasıl kamera entegrasyonu sipariş verebilirim?
   

  Listede olmayan kameralar için kamera entegrasyonu siparişi vermek için web sitemizden kamera entegrasyonu istek formu indirmelisiniz.

  Formu doldurun ve gönderin: destek@pcc.com.tr

  Biz formu aldığımızda uzmanlarımız ayrıntılar için irtibata geçecektir.

  Lütfen unutmayın video akışı entegrasyonu ile çalışan bir kamere uzaktan erişim gerektirir ve iğer kamera fonksiyonlarının entegrasyonu için kamerayı Macroscop ofisimize göndermelisiniz.

 • 4. Macroscop video kaydediciler ile çalışır mı?
   

  Macroscop video kaydedici modellerinin bir kısmını destekler.Bağlı video kaydediciden video görüntüleme alabilirsiniz. Ayrıca,belirli modellerde ses alabilirsiniz,pan-tilt-zoom kulanarak kameraları yöneteblirsiniz ve video kaydedicide depolanan arşivde arama yapabilirsiniz.

  Desteklenen video kaydediciler listesini sitemizin "Destek/Desteklenen Kameralar" sayfasında,  sayfanın alt kısmındaki "Video Sunucu ve Encoder Modelleri" ve "Video Kaydedici Modeli" tablolarında bulabiilirsiniz.

 • 5. Mac OS için uygulamar var mı?
   

  Şu anda Mac OS için uygulama yoktur.Bir web-istemci kullanarak Mikroskop ile çalışabilirsin.

 • 6. Macroscop istemcisi video arşivini eş zamanlı olarak görüntüleyebiliyor mu?
   

  Aynı anda arşivi görüntülemek için Macroscop uygulamasında pencerenin üst kenarında, gösterge panelindeki "Arşiv" butonuna tıklayın(F8) ve eşzamanlı arşiv görüntüleme modu açılacak: pencerenin alt kısmında renk-kodu arşiv kanalını bulacaksınız; Sağ alt kısmında görüntüleme tercihleri panelini bulacaksınız,oynatma ayarlarını ve hızını ayarlayabilirsiniz.Belirli bir tarih/zaman'a gidebilirsiniz.Eşzamanlı görüntüleme modu sessizdir.

 • 7. İstemci ekranında siyah ekran aldım, resim yok.Bu ne olabilir?
   

  DirectX devre dışı bırakmayı ve/yada video kartında Н.264 çözmeyi deneyin.

 • 8. Ekranda otomatik olarak kameralar arası rotasyon kurabilir miyim?
   

  Macroscop kamerlar arasında görüntüyü otomatik olarak değiştirebilir, operatör ekranında görüntüler arasında rotasyon yapmaya olanak sağlar.Bu modu ayarlamak için, yapılandırma paneline gidin ve kamera profilleri ve otomatik ağ rotasyon listesi ayarlayın.Bu modu kullanmak için, Macroscop istemci otomatik ağ döndürme modunu seçin(Yapılandırma ayarları ve Macroscop istemcisi kullanım klavuzunda daha ayrıntılı olarak anlatılmaktadır).

 • 9. Online akışı izlemek ya da bir tarayıcı kullanarak arşivlenmiş videoları oynatmak mümkün mü?
   

  Bir tarayıcı kullanarak gerçek zamanlı ya da arşivlenmiş videoları izlemek için, sunucunun yapılandırma ayarlarında "Mobil Cihaz Bağlantısı" bölümünde "Sunucu ayarlarına mobil cihazların bağlantısına izin ver" kutusunun işaretli olduğuna emin olmalısınız.

  Silverlight destekleyen herhangi bir tarayıcı, bu amaç için kullanılabilir.Tüm popüler tarayıcılar Silverlight destekler: Internet Explorer, Mozilla Firefox, Safari, Opera, and Google Chrome.

  İlk bağlantı sırasında, Silverlight platformu yüklemeniz gerekebilir: tarayıcı penceresinde Silverlight yüklemek için herhangi bir öneri göreceksiniz; "Şimdi Yükle" ve "Başlat" butonlarına tıklamanız gerekir.Kurulum tamamlanmasını bekleyin.

  Bir daha bu bilgisayara Silverlight'ı yüklemeniz gerekmez.

 • 10. IP kameramın Macroscop Yazılımını Destekleyip Desteklemediğini Nasıl Anlarım?
   

  Desteklenen IP kameralar ve video kaydediciler listesi sitemizin "Destek / Desteklenen Kameralar" sayfasında mevcut.

 • 11. Macroscop NVR nedir?
   

  Macroscop NVR, cevap alma, depolama, görüntüleme ve IP kameraların video ve ses akışlarının iletilmesi için kullanıma hazır donanım ve yazılım çözümüdür.

  Donanım kameranın özel model numarasına göre tasarlanmıştır.Şu ana kadar bağlanmış kameraların farklı özellikleri olabilir(çözünürlük, kare hızı, kodek, Farklı nesneler için akış sayısı).Bu basamak size özel video kaydedicilere bağlanabilecek kamera sayısını hesaplamada yardımcı olacaktır.Her NVR'ın prformans kartı teknik özellikler içerir.

  Macroscop NVR birleşik bir sistem oluşturmak için ST lisansı ile beraber Macroscop video sunucuları birbirine bağlı olabilir.Aynı zamanda, bütün sunuculara ve NVR sistem kameralara herhangi bir video kaydedici yada Macroscop İstemci ve görüntü kaydedici(gerçek zamanlı video, arşiv gibi) kullanarak bağlanabilirsiniz.

  Özellikler:

  -İki megapiksel ve hareket dedektörü kameralarla veya sürekli kayıt ile H.264 kullanarak saniyede 25 kare;

  -İki megapiksel ve MJPEG kullanarak saniyede 12 kare(4-32 kanal kullanarak ağ video kaydediciler için), MJPEG kullanarak saniyede 6  kare(50-80 kanal  kullanarak NVR için) kameralarda hareket dedektörü yada Macroscop dedektörü kullanarak.

 • 12. Benim NVR'a akıllı modüller ekleyebilir miyim?
   

  Standart Macroscop NVR video analitik kulanmak için tasarlanmamıştır.

  Ancak, NVR'lar ST lisansları ile Macroscop sunucularına bağlanabildiğinden beri, akıllı modülleri gerektiren hortum kanallar ST lisansı ile ayrı bir Macroscop sunucusu üzerinden konabilir.ST sürümü ile çalışırken,  sahip tüm akıllı modüller bağlanabilir.

   

 • 13. Ben demo sürümünü yüklemeye çalıştığım zaman Macroscop bir .NET Framework yükleme hatası bildiriyor.
   

  İşletim sisteminin tüm güncel güncelleştirmelerinin yüklü olduğundan emin olun(tam Service Pack sürümünü de dahil olmak üzere).

 • 14. Demo sürümünü nasıl indirebilirim?
   

  Macroscop demo sürümünü indirmek için bu bağlantıyı takip edin

 • 15. Yapılandırma Paneli kamera bağlamama izin vermiyor. Sorun nedir?
   

  Sorun kuvvetli ihtimallerle aşağıdaki sebeplerden kaynaklanıyordur:

  1.Yapılandırma panelindeki kanal ayarlarlarının aşağıdaki parametreleri yanlış olabilir:

  -Kamera IP adresi, kamera adminin kulanıcı adı ve şifresi, üretici ve kamera modeli, video formatı.Tüm parametrelerin doğru olduğundan emin olun ve tekrar bağlantı kurmayı deneyin.(Eğer admin şifresi yoksa bazı kameraların düzgün bağlanmadığını unutmayın.)

  2.Kameraları test ederken, yapılandırma ayarları Macroscrosp Yaplandırma Ayarları Panelinin başlatıldığı bilgisayardan oluştrulmalı.Bu nedenle bilgisayar ve kamera farklı subnetworks alanında olacaktır, yapılandırma paneli kamera ağa bağlı değil mesajı verecektir.Bu nedenle kamera sunucudan erişilebilir olmalıdır ve yapılandırma paneli ve kamera ayarları kısmında "Sunucu üzerinden bağlan" seçilmelidir, daha sonra bu kamera ile kanal normal olarak çalışacaktır.Bu durumda Kameradan video akışını test etmenizin iki yolu vardır:

  -Sunucu üzerinde doğrudan yapılandırma paneli başlatmak;

  -Macroscop Client başlatmak fakat istediğiniz kamaranın akış sağladığına emin olun;

  -Kameranın video akışı ve bağlantı yöneticisi güvenlik duvarı yada bira ntivirüs yazılımı tarafından sunucu ve kamera arasında engellenir.Bu durumda, güvenlik duvarını ve antivirüs yazılımını devre dışı bırakmalısınız.Daha sonra bağlantıyı tekrar deneyin.

 • 16. Macroscop'u yüklüyorum.Sunucu, Bağımsız ve İstemci sürümleri arasındaki fark nedir?
   

  Macroscop üç parça temel yazılım içerir:

  •  Macroscop Sunucu geniş video göztim ağı,akıllı analizler ver IP kamerların video verileri için sunucu yazılımıdır.Bu veri ve arşiv depolama işlemi sunucu üzerine yüklenir.Macroscop Sunucusu otomatik olarak başlayan bir Windows hizmetidir ve arka planda çalışır.Sunucu sürümü ile birlikte teslim edilir bir USB dongle ve lisans dosyası gerektirir.

   

  • Macroscop İstemcisi geniş alan video gözetim sistemi üzerinde gerçek zamanlı video izlemeye olanak sağlayan ve arşiv, kamera kontrolü, ses ve akıllı modülleri ile çalışan istemci bir yazılımdır.Opertörlere,güvenlik amirlerinin bilgisayarlarına yada izleyicilerin bilgisayarına yüklenir.Macroscop İstemicisi USB koruma dongle veya lisans dosyasını gerektirmez.

   

  • Macroscop Bağımsız bir video gözetim sunucu ve video izleme istemcisi hem de işlevleri gerçekleştiren bir yazılımdır.Yüklü olan bir sunucuya ek olarak veri işleme, video depolama ve gerçek zamanlı video akışı ve görüntülemeye izin verilir.Macroscop Bağımsız bir windows hizmet değildir . Ayrı bir şekilde başlar ve kendi penceresi vardır.Bilgisayar son derece güvenilir olmalı ve sorunsuz çalışmalı.Bağımsız sürümü ile birlikte USB koruma dongle ve lisans dosyası teslim edilir.
 • 17. İşletim Sistemi ayarlarını nasıl ayarlayabilirim?
   

  Bilgisayarınıza Macroscop kurmadan önce yapmanız gereken:

  BIOS'da enerji tasarrufunu devre dışı bırakmalısınız(Intel platformu için, bu SpeedStep veya EIST ).

  Tüm Windows güncelleştirmelerini yükleyin ve sonra otomatik güncelleştirmeyi devre dışı bırakın.

  Sunucu için uygun zaman dilimini seçin daha sonra  bu zaman dilimine karşılık gelen tam zamanı girin.

   

  Işletim sistemi ayarları (Gösterge Tablosu), aşağıdaki ayarları yapın:

  -Enerji Tüketim: Yüksek performans: uyku gibi  seçenekleri devre dışı bırakın, ekran kapama, sabit sürücü kapama, USB veya ağ bağdaştırıcısını kapatın;

  -Kullanıcı Hesapları / Kullanıcı Hesabı Yönetimi Parametreleri: Hiçbir zaman bilgilendirme.

   

  Ayrıca tavsiye edilir:

  -Güvenlik duvarını devre dışı bırakın

  -Antivirüs yazılımını devre dışı bırakın yada http ve rtsp trafiğini taramayı devre dışı bırakın IP kameralardan gelen video akışı da dahil olmak üzere(herhangi bir olayda antivirüs yazılımı önemli ölçüde video gözetim sisteminin performansını düşürür)

  -Ağ bağdaştırıcısı ayarlarında, enerji tasarrufu ve thrashing işlevlerini devre dışı bırakın;

   

  Macroscop video izleme sunucusunda diğer üreticilerin video gözetim sistemlerini kullanmanız tavsiye edilmez çünkü alıcı ve video sinyallerini işlerken bu çatışmalara neden olabilir.

   

 • 18. İstemci oturum açma penceresinde şifremi nasıl hatırlayabilirim?
   

  Eğer Macroscop Bağımsız görüntüleme penceresinde autorun kurmanız gerekiyorsa yada Mascroscop Client bilgisayar açılırken(oturum açmadan) windows kayıt defterine aşağıdaki girdiyi yapmanız gerekir.Örneğin:

   

  1)Görüntüleme penceresi autorun kurmak için Macroscop Bağımsızda doğru kullanıcı ve qwerty77 şifre, autorun kayıt bölümünde HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionRun, aşağıdaki girişi yapın:

  "C:\Program Files\MacroscopStandalone\Macroscop.exe" -server 127.0.0.1 -port 8080 -kullanıcı -şifre qwerty77

   

   

  2)Kullanıcı adı ve qwerty77 şifre ile Macroscop İstemci başlatmak için, IP adresi 192.168.1.1 autorun kayıt bölümünde HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionRun, aşağıdaki girdiyi ekleyin:

  "C:\Program Files\MacroscopClient\MacroscopClient.exe" -server 192.168.1.1 port 8080 -kullanıcı -şifre qwerty77

 • 19. Arşive kıyasla uzak istemciden akış transferini sınırlandırabilir miyim?
   

  Evet, bu mümkün.Macroscop bir kameradan bağımsız iki akışı kabul edebilir.Ana akış arşive kaydedilir ve (varsayılan olarak) istemcide tam ekran olarak gösterilir.Alternatif akış(varsayılan olarak) istemcinin yazılımında çoklu ekran modunda gösterilecektir ve hareket dedektörü yazılımıyla kullanılabilir.Ek olarak, Macroscop İstemci iş istasyonu ayarlarında akış tercihlerini ayarlayabilirsiniz:

   

  • Auto: çoklu ekran modu, alternatif akış için ayarlanmıştır, tam ekran modu ana akım için ayarlanmıştır;
  • Main: Her zaman sadece ana akış gönderilir ve gösterilir.
  • Alternatif: Her zaman sadece alternatif akış gönderilir ve gösterilir(Kamera şartı ve yapılandırma penceresi bu ayarda gösterilir).

  Bu nedenle, uzak istemci için akışı sınırlamak amacıyla, şunları yapmanız gerekir:

  • Nesne için en uygun olan görüntü parametreleri ile çift akış kamera kullanımı;
  • İki akışı almak için (Kamera Ayarları bölümünde) yapılandırma ayarını etkinleştirin;
  • Uzak istemci iş istasyonunda Macroscop İstemci geçerli iş istasyonu ayarlarında video akışı görüntü ayarlarında "Alternatif" modunu seçin(ya da "Auto" üzerinde bırakın).
 • 20. Uygulama kullanarak yapının diyagramını çizme zorunda mıyım ya da basitçe dosyaları indirebilir miyim?Eğer mümkünse hangi biçimde olması gerekiyor?
   

  Bir yapı diyagramı dahihi grafik editörü kullanılarak çizilmiş olabilir ya da jpg, bmp, veya png formatında resimler sisteme yüklenebilir.

 • 21. Bilgisayar başladığında uygulamanın otomatik olarak izleme penceresinin açılmasını nasıl ayarlarım?
   

  Bilgisayarın önyükleme sırasında Macroscop Bağımsız yada Macroscop İstemcide otomatik izleme penceresi kurmanız gerekiyorsa(oturum açmadan), windows kayıt defterine aşağıdaki girişi yapmak gerekiyor. Örneğin:

   

  1)Macroscop Bağımsızda doğru kullanıcı operatör ve qwerty77 şifryle autorun izleme penceresi kurmak için autorun kayıt bölümünde, HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionRun, aşağıdaki girişi yapın:

  "C:\Program Files\MacroscopStandalone\Macroscop.exe" -server 127.0.0.1 -port 8080 -kullanıcı operatör -şifreqwerty77

   

  2)Macroscop İstemcisini doğru kullanıcı adı ve qwerty77 şifre ile başlatmak için server 192.168.1.1 IP adresi ile sunucuya, autorun kayıt bölümünde, HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionRun,  aşağıdaki girişi yapın:

  "C:\Program Files\MacroscopClient\MacroscopClient.exe" -server 192.168.1.1 port 8080 -kullanıcı operatör -şifre qwerty77

 • 22. Macroscop yazılımını nasıl güncelleyebilirim?
   

  Macroscop yazılım güncellemesi için,  http://macroscop.net/support/ adresinden son sürüm kurulum paketini indirin ve geçerli sürümün üzerine yeni Macroscop yazılımı yükleyin.

  Macroscop Sunucu veya Macroscop Bağımsız güncelleştirme için:

  1)  Ayrı bir klasöre yükleme paketi  arşivini ayıklayın.

  2)  Yönetici olarak MacroscopInstaller.exe çalıştırın.

  3) Yeni yükleme penceresinde, istediğiniz kategori Macroscop Sunucu(Bağımsız) seçin.

  4) Yazılım yükleme talimatlarını izleyin.

  5) Yükleme sırasında, bilgisayarınızda zaten yüklü olan Macroscop yazılımı hakkında bir uyarı açılır ve güncel sürümünü kaldırmak için teklif sunulur: Tamam ' ı tıklatın ve önceki sürümü kaldırmak için adım-adım talimatları izleyin -- tüm yapılandırma ayarları kaydedilecek.

  6) Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra, Macroscop Sunucu otomatik olarak başlatılır.

  Eğer 1.10 yada daha üst sürümüne sahipseniz, Macroscop Client yazılımı, bireysel iş istasyonlarında güncelleştirilmesi gerekmez, çünkü  yeni sürüme sunucuya bağlandığında otomatik olarak güncellenir.

  Eğer 1.9 yada daha eski sürümüne sahipseniz, Macroscop İstemci yazılımını bireysel iş istasyonlarında güncelleştirmeniz gerekecek.Bunu yapmak için:

  1)  Ayrı bir klasöre yükleme paketi  arşivini ayıklayın.

  2)  Yönetici olarak MacroscopInstaller.exe çalıştırın.

  3) Yeni yükleme penceresinde, istediğiniz kategori Macroscop İstemci seçin.

  4) Yazılım yükleme talimatlarını izleyin.

  5) Yükleme sırasında, bilgisayarınızda zaten yüklü olan Macroscop yazılımı hakkında bir uyarı açılır ve güncel sürümünü kaldırmak için teklif sunulur: Tamam ' ı tıklatın ve önceki sürümü kaldırmak için adım-adım talimatları izleyin.

   

 • 23. Bilgisayar yapılandırmasında doğru sunucuyu yada istemciyi nasıl seçerim?
   

  Bir sunucu veya Macroscop uzaktan bir iş istasyonu için donanım platformu seçmek için hesap makinesi kullanmanız gerekir.

 • 24. Tek bir kanala tüm akıllı modülleri yükleyebilir miyim?
   

  Lütfen, aşağıdaki uyumsuz modüller unutmayın:

  1. Takip ve İnsan Sayma
  2. Plaka Tanıma ve yüz Tanıma
  3. Kuyrukta İnsan Sayma ve Takip/İnsan Sayma/Şüpheli Arama
 • 25. Lisansı kaybettim(Yazılım yükleme diski) ama hala USB dongle var. Ne yapmalıyım?
   

  Usb dongle'daki  8-basamaklı numarayı okumanız gerekir(dongle'daki beyaz sayılar örneğin 2D9145F0) ve satış departmanı ile iletişime geçmelisiniz yada teknik destek almalısınız.Dongle için lisans dosyası göndereceğiz.

  Web sitemizin Destek/Yazılım Kurulum Paketleri sayfasından güncelleştirme paketini indirebilirsiniz.

 • 26. İstemci bilgisayar için lisansa ihtiyacım var mı?
   

  İstemci bilgisayarlar için lisans gerekmez.Lisans (bir koruma anahtarı veya bir lisans dosyası) sunucuda yüklü olacak, kameraların video arşiv depoları ve video akışı için.Lisans dosyası belirleyeceksiniz: lisans türü, kanal sayısı ve modül sayısı.

  İstemci iş istasyonun aynı anda bağlanabileceği sistem lisans türüne bağlıdır (ML,LS,ST)..Macroscop NVR için istemci iş istasyonun aynı anda bağlanabileceği sistem sınırsız sayıdadır.

 • 27. Macroscop yazılımını açtığımda bir uyarı alıyorum "Anahtar yüklü değil ya da lisans dosyası eksik.".Ne yapmalıyım?
   

  Macroscop Sunucu'nun çalışması için yüklü bir lisans gereklidir.Lisans türüne bağlı olarak, ya USB dongle yada bir lisans dosyası içerir ya da anahtar yazılım koruması.

  Eğer USB dongle kullanıyorsanız, kilit kendisidir ve Macrosoft yazılım paketinde lisans dosyası vardır ve lisans satın alma sağlanır.Dongle'nin kenarındaki numara ile lisans dosyasındaki numara aynı olmalıdır.Sunucu üzerinde lisans yüklemek için:

  USB Dongle'ı sunucuya takın.

  Macroscop Yapılandırmayı açın başlama ekranında, "Diğer Eylemler" açın ve "Sunucu üzerinde lisans yükleyin." seçeneğini seçin.

  Sistemin oturum açma penceresinde, kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin(varsayılan şifre "root") yanı sıra IP adresi ve sunucu port olarak.Yapılandırma penceresi sunucuda açıksa, IP adresini 127.0.0.1 belirtebilirsiniz(8080 varsayılan olarak kullanılır).

  Pop-up kurulum penceresinde,"Genel Bakış" ı seçin.

  Tıklayın "Yükleyin."

  Eğer lisansı kurduktan sonra mesaj uzağa gitmediyse, USB dongle kontrol etmelisiniz ve USB bağlantı noktalarının güç tasarruf modunda olmadığından emin olun.

   

  USB portları için enerji tasarrufu modunu kapatmak amacıyla:

  Windows enerji ayarlarını açın: Denetim Masası / Tüm Denetim Masası Öğeleri / Enerji Ayarları.

  "Yüksek Performans" ı seçin ve "Plan Ayarları" bağlantısını tıklayın.

  "USB Parametreleri" bölümüne gidin.Geçici USB portu parametlerini devre dışı bırakmak için "Yasak" seçin.

  Tıklayın "Yükleyin."

  Yazılım anahtarı kullanırken Macroscop kişisel anahtar ID sağlar.Sunucu üzerinde lisans yüklemek için:

  Macroscop Yapılandırma'yı açın başlangıç penceresinde "Diğer Eylemler" açın ve "Sunucu üzerinde lisans yükleyin."

  Sistemin oturum açma penceresinde, kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin(varsayılan şifre "root") yanı sıra IP adresi ve sunucu port olarak.Yapılandırma penceresi sunucuda açıksa, IP adresini 127.0.0.1 belirtebilirsiniz(8080 varsayılan olarak kullanılır).

  Yeni lisans yükleme penceresinde "Yazılım Anahtarı" seçeneğini seçin.

  "Anahtar Kimliği" kutsuna anahtar kimliğinizi girin ve "Dosya Oluştur" tıklayın.

  Lisans dosyası *.McKeyRequest uzantısı ile oluşturulur.

  Macroscop Yapılandırmayı kapatın.

  Oluşturduğunuz lisans istek dosyasını license@macroscop.com adresine gönderin.Cevap olarak, *. McKey uzantılı bir lisans dosyası alacaksınız.

  Bir lisans dosyası aldıktan sonra ( *. McKey uzantılı) Macroscop Yapılandırma'yı açın ve Yazılım Lisans Yükleme Paneline gidin(yani tekrar 1-4 Adımları).

  "Genel Bakış" butonuna tıklayın ve lisans dosyasını seçin.

  Tıklayın "Yükleyin."